Кредитна лінія ЄБРР-EU4Business надає пільгове фінансування для розвитку бізнесу

Кредитна лінія ЄБРР-EU4Business надає пільгове фінансування для розвитку бізнесу

Вінницька компанія GPS PRO займається супутниковим моніторингом транспорту і стаціонарних об’єктів. KBK Fortis з Одеси зводить житлові й нежитлові будівлі. Обидві компанії скористались кредитною лінією ЄБРР-EU4Business, щоб взяти у лізинг автомобілі, необхідні для розвитку бізнесу. Це допомогло оптимізувати виробничі процеси та пережити кризу, викликану наслідками COVID-19. Частину вартості автомобілів повернув ЄС.

Пандемія і карантинні обмеження, пов’язані з нею, боляче вдарили по середньому та малому бізнесу. Деякі з таких підприємств змушені переформатовуватися, уніфіковувати витрати, звільняти персонал і, на жаль, закриватися.

Держава недостатньо реагує на нові виклики й досить повільно виконує свою головну функцію – підтримувати економіку. Коли не працює економіка, країна і люди не мають змоги розвиватися й рухатися вперед.

Саме в таких умовах дуже важливою є конкретна адресна допомога бізнесу, яку надає Європейський Союз.

Український малий і середній бізнес отримав майже 31 мільйон євро пільгового фінансування завдяки кредитній програмі ЄБРР-EU4Business.

259 проєктів малого та середнього бізнесу в Україні за перші півроку отримали 30,56 мільйонів євро за “Кредитною лінією ЄБРР-EU4Business”.

Подібні заходи часто стають рятівним колом для українських підприємців, які попри все навчились не опускати руки і використовувати кризи як можливості.

Герої цього матеріалу співпрацюють із “Кредитною лінією ЄБРР-EU4Business”, яка є спільною ініціативою ЄС та ЄБРР для надання українським МСП допомоги з метою фінансування їхніх інвестицій.

Компанія GPS PRO (https://gpspro.online/) розташована у Вінниці. Один із напрямів її діяльності – супутниковий моніторинг транспорту і стаціонарних об’єктів. Як це функціонує? Система складається з двох частин – програмної та апаратної. Перша – це програмне забезпечення, з яким працюють компанії і клієнти. Друга – безпосередньо обладнання (GPS-трекери, датчики рівня палива і т. п.). GPS-трекер збирає всі дані з усього обладнання, що встановлено на об’єкті моніторингу, і, за регламентом, надсилає ці дані на сервер у ПО Wialon. А вже там їх отримують користувачі.

Насправді сфер використання супутникового моніторингу чимало. Це може бути будь-який стаціонарний об’єкт – наприклад паливна стаціонарна колонка.

Встановлення такої системи дає можливість стежити за транспортним парком, поліпшити робочі процеси, виключити зловживання з боку нечесних водіїв – як-от зливи і продаж палива на сторону, безконтрольні рейси, фальшиві чеки, накрутки лічильників та інші махінації.

Українські компанії дедалі частіше обладнують свій транспорт системою супутникового моніторингу. Якщо в машині немає GPS-трекера, дізнатися про маршрут, який проїхав водій, неможливо.