Україна дорозмістила євробонди на $500 млн

Україна 22 липня здійснила прайсинг додаткового випуску 8-річних єврооблігацій на 500 мільйонів доларів США під 6,3%. За даними Мінфіну, додатковий випуск збільшив загальну суму в обігу євробондів із відсотковою ставкою 6,876% та погашенням 21 травня 2029 року, загальна непогашена сума яких становила $1,25 млрд.

Довипуск відбувся з дохідністю 6,3% та ціною пропозиції при додатковому розміщенні 103,493%.

Фінальна книга заявок розміром $1,7 млрд дозволила досягти звуження спредів дохідності на 32,5 базисні пункти порівняно з початковим орієнтиром дохідності та на 57,5 базисних пунктів проти дохідності при первинному розміщенні облігацій у $1,25 млрд у квітні.

Спільними лід-менеджерами транзакції виступили BNP Paribas і Goldman Sachs International. Розрахунки за довипуском мають відбутися 27 липня 2021 року.

Залучені кошти будуть використані для фінансування загальних бюджетних призначень.

«Успіх цієї угоди з дорозміщення єврооблігацій, здійсненої протягом одного дня, свідчить про постійну міцну підтримку України з боку міжнародного інвестиційного співтовариства. Ми обмежили обсяг угоди, оскільки ми продовжуємо дотримуватись нашої стратегії пріоритизації залучення пільгового фінансування для покриття більшості потреб у зовнішніх запозиченнях», - зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Він додав, що сприятливі ринкові умови дозволили Україні поступово виконувати план запозичень на цей рік перед тим, як на ринку розпочнеться зменшення ділової активності під час сезону відпусток.